...jest pusty
Strona głównaWszystko o modułach LED
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

Języki
Polski English
Waluty
Szybki kontakt
fx@fx-electronics.pl


Zamówienia 
  536 288 808 


Zamówienia hurtowe 
zapytania techniczne
  536 288 802 


ODBIÓR OSOBISTY:

ŁÓDŹ 
CEGIELNIANA 22


Numer konta

61 2490 0005 0000 4500 4307 1548

ALIOR BANK


LokalizacjaWspółpracujemy:

Znajdziesz nas:
FX-Electronics allegro
FX electronics facebook
FX electronics youtube
Taśma LED COB Profesjonalna 10W 12V 1920 diod/5m B. Ciepła 5m
Szybki podgląd
139,30 zł 118,40 zł
Taśma LED COB Profesjonalna 10W 12V 1920 diod/5m B. Neutralna 5m
Szybki podgląd
139,30 zł 114,22 zł
Moduł LED Samsung GOQ Lens 0,72W 6500K
Szybki podgląd
3,25 zł 1,95 zł
Moduł LED FX Lens 0,72W 8000K
Szybki podgląd
1,20 zł 1,85 zł
Moduł LED FX Lens 0,72W 4000K
Szybki podgląd
2,17 zł 2,32 zł
Moduł LED NC RGB IP68
Szybki podgląd
2,93 zł 3,54 zł
Moduł LED NC Lens 3000K
Szybki podgląd
2,98 zł 1,85 zł
Zasilacz na szynę DIN MEAN WELL HDR-15-15 15W 15V 1A
Szybki podgląd
123,00 zł
Sterownik HX-LDC-A01
Szybki podgląd
246,00 zł
Zasilacz na szynę DIN MEAN WELL MDR-40-48 40W 48V 1A
Szybki podgląd
246,00 zł
Profil Textile 120 mm STRONG
Szybki podgląd
123,00 zł
Profil Textile 120 mm – DWS
Szybki podgląd
123,00 zł
Profil Textile 85 mm STRONG
Szybki podgląd
123,00 zł
Profil Textile 65mm
Szybki podgląd
123,00 zł
Profil Textile 55mm
Szybki podgląd
123,00 zł
Profil Textile 40mm
Szybki podgląd
123,00 zł
Profil do kasetonu 17mm
Szybki podgląd
11,07 zł

Wszystko o modułach LED

Co to są moduły LED?


Moduły LED to profesjonalne niezawodne źródła światła przeznaczone do podświetlenia reklamy bądź do sufitów napinanych. Nowoczesne moduły LED są hermetyczne i wyposażone w mocną soczewkę. Soczewka ta w zależności od funkcji modułu LED rozprasza bądź skupia światło. Moduły LED mają zazwyczaj budowę hermetycznych oczek z soczewkami połączonych przewodem. Cechy te nadają im możliwość stosowania na zewnątrz a także swobodnego rozmieszczania wewnątrz nieregularnych kształtów liter podświetlanych i kasetonów LED. 

Bardzo ważnym elementem modułu są soczewki LED
Moduły stosowane do kasetonów i liter zazwyczaj umieszcza się na plecach kasetonu czyli spodniej wewnętrznej części reklamy. Moduły takie powinny dysponować mocną soczewką - tak aby światło rozproszyło się 

Jakie cechy posiadają moduły LED? 


- Moduły LED są trwałe i odporne na uszkodzenia - mają żywotność nawet do 50 000 godzin, co oznacza, że nie trzeba ich często wymieniać.
Ponadto są odporne na wilgoć, kurz i pyły wstrząsy i zmiany temperatury, co sprawia, że nadają się do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych.

- Są wyposażone w mocne soczewki które zazwyczaj rozpraszają światło dając możliwość podświetlenia nawet najbardziej płytkich liter podświetlanych i kasetonów LED. 

- Są połączone elastycznym przewodem pozwalającym na swobodne ich rozmieszczenie wewnątrz reklamy.

- Mają jednolitą powtarzalną barwę światła pozwalającą uzyskać idealną biel bądź typową barwę dzienną do podświetlenia lica w kolorach ciepłych.

- Są energooszczędne i nie nagrzewają się dając bezpieczeństwo stosowania i możliwość stosowania wewnątrz zamkniętych przestrzeni oraz łatwopalnych tworzyw sztucznych.

- Są wyposażone na spodniej powierzchni w mocną taśmę dwustronną dzięki czemu można je łatwo szybko i trwale przykleić do każdej powierzchni. Dodatkowo moduły wyposażone są w otwór na śrubę aby móc je przykręcić do powierzchni 
 
  

Jaka jest przewaga modułów LED nad taśmami LED?

- Możliwość stosowania na zewnątrz i wysoka wytrzymałość

- Dowolne rozmieszczanie a nie tylko w prostej linii

- Wysoki stopień rozproszenia światła dzięki mocnym soczewkom

- Brak nagrzewania się - świetne odprowadzanie ciepła

Czym róznią się moduły LED?

- Moc

Dużo szybciej i łatwiej jest skorzystać z paru modułów LED o dużej mocy niż z mnóstwa małych i słabych modułów. Jednak taka możliwość istnieje jeśli jesteśmy pewni iż mocne daleko rozmieszczone od siebie moduły LED dadzą równomierne podświetlenie powierzchni. Efekt równomiernego podświetlenia przy jednocześnie małej liczbie mocnych można zazwyczaj uzyskać przy głębszych kasetonach (powyżej 10cm) i modułach z bardzo mocną soczewką. W przypadku takich konstrukcji można posłużyć się modułami Moduł LED BIG EYE 5W  W miarę obniżania głębokości kasetonu bądź liter podświetlanych musimy stosować odpowiednio mniejszą moc oraz mocne rozpraszające soczewki.

- Typ i jakość soczewek

Moduły mogą służyć do podświetlania od tzw pleców kasetonu - backlight bądź od krawędzi (moduły krawędziowe). Zatem więc sposób podświetlenia reklamy definiuje typ modułu i jego soczewki. Także odległości jakie mamy do podświetlenia określają stopień rozproszenia światła a co za tym idzie moc soczewki. W przypadku realizacji płytkich kasetonów zalecane są moduły o mocnej soczewce takie jak Moduł MEGA LENS 1W 175°. W przypadku płytkich liter Moduł MINI 1 LENS bądź MINI 2 LENS zaś do kasetonów podświetlanych po krawędziach służy seria SEMAFOR

- Stopniem hermetyczności

Większośc modułów jest szczelnie zamknięta w plastikowej obudowie posiadając stopień IP67 lub IP68 oznacza to iż są w odporne na zalanie strumieniem wody takim jak ściekająca woda w deszczu czy zanurzenie w wodzie. Jedynie moduły linowe nie są odporne na wodę jednak nasza firma potrafi skutecznie podnieść ich poziom odpornosci na wode dzięki unikatowej opracowanej technologii

- Barwą światła

Moduły LED maja jednorodną i powtarzalną barwę światła a także dostępne są w różnych temperaturach barwowych i kolorach. Wszystkie moduły danego modelu produkowane są w oparciu o jeden powtarzalny przetestowany chip LED. Chipy te kupowane sa przez producentów w jednych olbrzymich partiach tak aby zapewnić jednolitą barwę i moc świecenia. Moduły LED oferowane są w barwach:
3000K ciepłe
4000K - neutralne / dzienne
6500K - mało zauważalna zawartość rumiankowego odcienia
8000K i 9000K - typowe czyste białe światło
12000K - światło wchodzące w barwę niebieską 

- Długością przewodów

Odpowiednio długie przewody między modułami pozwalają na rozmieszczenie modułów w dużych odstępach od siebie. Odpowiednio krótkie pozwalają uniknąć problemu ze zbyt długimi przewodami i ich dodatkowym zawijaniem

- Napięciem zasilającym

Zazwyczaj moduły zasilane są napięciem 12V.  Jednak coraz częściej stosuje się moduły o napięciu 24V. Moduły zasilane napięciem 24V są dużo bardziej odporne na spadki napięcia. Pozwala to łączyć moduły fabrycznie w duzo wieksze łańcuchy jak np do 50 czy 100 sztuk. Dzięki temu Możemy zaoszczędzić czas na podłączaniu kolejnych obwodów modułów LED do zasilacza.
 
 
 

Jak wybrać odpowiednie moduły LED? 

Wybranie optymalnych modułów do reklamy nie jest prostą sprawą.  Aby ułatwić dobór modułów do reklam napisaliśmy narzędzie które przeprowadzi Cię przez proces wyboru odpowiednich modułów LED do reklamy -  

Asystent doboru modułów LEDAby stopniowo znaleźć odpowiedz na pytanie z jakich modułów musimy skorzystać należy uzyskać odpowiedź na poszczególne pytania:

- Typ reklamy

Przede wszystkim należy zastanowić się jaki typ reklamy zamierzamy podświetlić. Czy jest to kaseton jednostronny, kaseton dwustronny a może litery 3D.

- Głębokość reklamy

Mierzona w cm odległość między plecami kasetonu, liter 3D a licem. Odległość ta określa ile przestrzeni do lica ma moduł tak aby swobodnie i równomiernie rozświetlić reklamę.
Głębokość reklamy bezpośrednio wpływa na moc używanych modułów LED oraz jakość wymaganej soczewki.
W przypadku reklam o głębokości:

  • 12cm - optymalne moduły 2W czy nawet 5W. Ogólnie przy tej wysokości nadają się wszystkie moduły - choć korzystanie z drobnych i połączonych krótkimi przewodami modułów nie będzie miało sensu z racji czasochłonności i kosztów.
  • Ok 10cm - to optymalne pole pracy dla modułów 1,2W nawet ze jakąkolwiek soczewką powyżej 140st
  • Do 8 centymetrów do lica idealnie sprawdzą się moduły o mocy 1W z przyzwoita soczewką tj powyżej 160 stopni
  • Do 6 cm najbardziej optymalne będą moduły o mocy 0,72W i soczewce także powyżej 160 stopni
  • Do 5 cm Moduły o extremalnie mocnej soczewce takie jak MEGA LENS 1W 175 stopni
  • Do 3cm to zadanie dla modułu FAST BAR 180° albo dla małych gęstych modułów do liter jak Moduł MINI 1 LENS bądź MINI 2 LENS

- Barwa światła

Większość modułów dostępna jest w kilku wersjach temperatury barwowej zazwyczaj jest to:
3000K - ciepła
4000K - neutralna
6500K bądź 8000K zimna

- Napięcie zasilania  

Większe realizacje warto wykonywać na modułach o napięciu 24V - pozwoli to na oszczędność czasu poprzez podłączanie znacznie większych wiązek modułów lED (łączonych fabrycznie po 50szt czy 100szt) 
 
 

Dobór modułów do kasetonów dwustronnych:


Kasetony dwustronne oświetlane są zazwyczaj dwoma przeciwległymi rzędami modułów które wypełniają reklamę równomiernie światłem
 
Przy realizacji kasetonów dwustronnych do 130 cm między źródłami światła i szerokości do 10cm polecane są moduły SEMAFOR 1,2W
Moduły te mają mocno skupioną soczewkę lecz ograniczoną moc do 1,2W idealnie wiec sprawdzą się do małych i średnich lecz wąskich kasetonów dwustronnych.
 
Małe i średnie kasetony o  szerokości powyżej 14cm - tutaj najbardziej optymalnym modułem będzie Moduł Semafor 2,5W
szersza soczewka pozwoli na pełne wypełnienie bardziej oddalonych od siebie lic kasetonu. Także przydaje się większa ilość mocy zatem i światła.

Duże kasetony dwustronne o szerokości przeciwległych krawędzi dochodzącej do 2 metrów - Moduł SEMAFOR 3W
Tylko ten moduł krawędziowy jest w stanie podświetlić krawędziowo duże kasetony. Tutaj wymagane są mocne skupiające soczewki i jednocześnie duża moc

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.