FX ELECTRONICS
Języki
Polski English
Kategorie
Informacje
Sprzedaję na Allegro
Zobacz moje aukcje na Allegro
Polecamy
Szybki kontakt
fx@fx-electronics.pl


Zamówienia 
  536 288 808 


Zamówienia hurtowe 
zapytania techniczne
  536 288 802 


ODBIÓR OSOBISTY:

ŁÓDŹ 
CEGIELNIANA 22


Numer konta

61 2490 0005 0000 4500 4307 1548

ALIOR BANK


LokalizacjaO jakości diod LED?

Po czym poznać dobre diody LED?
Dobra dioda LED to dioda przy produkcji której nie oszczędzano. Dlatego cena czesto mowi o jakości wykonania diody.  Jakość samych komponentów bezpośrednio wpływa na jakość diody LED.Cechy DOBREJ JAKOŚCI DIODY LED to:
- Gruba metalowa podstawa
Tylko wydajne odprowadzanie ciepła poprzez gruby metal zapewni diodzie niskie temperatury a zatem dlugą żywotność. Dobra dioda musi ważyć w przypadku diody 50W masa powinna wynosić ponad 20 gram.
 
- Podstawa miedziana
Droga lecz najlepsza do odprowadzania ciepła miedź jest gwarantem tego, iż dioda nie będzie się grzała, zatem będzie długo pracować.
Pamiętaj że maxymalna temperatura pracy diody to 65︒C. Praca w wyższej temperaturze powoduje przyspieszone procesy starzenia się diody.
Często też podstawy wykonuje sie ze stopu aluminium i miedzi.
 
- Markowy chip
Sama dioda LED składa się z wielu małych diodek LED umieszczanych na radiatorze i zalanych filamentem.
Dobrzy markowi producenci samych diod to EPISTAR i BRIDGELUX
 
- Złote ścieżki
Połączenia miedzy mikro-diodkami skladajacymi sie na diode POWER LED, to bardzo ważny element diody. To tędy przepływa prąd zasilający cały układ, a każde zerwanie / spalenie połączenia między poszczególnymi diodkami spowoduje, czesciową bądź całkowitą awarie diody LED.
 
- Materiały fluorescencyjne
Chipy LED z wierzchu zalane są silikonem zawierającym materiały fluorescencyjne. Jakość tych materiałów w głównej mierze wpływa na to jaka ilość i barwę światła uzyskamy. Najlepsze diody produkowane są z materiałów produkowane w Japonii. (np nasze diody 50W)

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.