...jest pusty
Strona głównaO jakości diod LED

O jakości diod LED

Po czym poznać dobre diody LED?

Dobra dioda LED to dioda przy produkcji której nie oszczędzano. Dlatego cena jest skorelowana z jakością wykonania diody.
Jakość samych komponentów bezpośrednio wpływa na jakość diody LED. O czym możesz przeczytać poniżej.Cechy dobrej jakości diody LED typu COB to:

- Gruba metalowa podstawa

Tylko wydajne odprowadzanie ciepła poprzez gruby metal zapewni diodzie niskie temperatury a zatem długą żywotność.
Dobra dioda musi ważyć. W
 przypadku diody 50W masa powinna wynosić ponad 20 gram.
 

- Podstawa miedziana

Droga lecz najlepsza do odprowadzania ciepła miedź jest gwarantem tego, iż dioda nie będzie się grzała, zatem będzie długo pracować.
Pamiętaj że maksymalna temperatura pracy diody to 65︒C. Praca w wyższej temperaturze powoduje przyspieszone procesy starzenia się diody.
Często też podstawy wykonuje się ze stopu aluminium i miedzi.
 

- Markowy chip

Sama dioda LED składa się z wielu małych diodek LED umieszczanych na radiatorze i zalanych filamentem.
Dobrzy markowi producenci samych diod to EPISTAR i BRIDGELUX
 

- Złote ścieżki

Połączenia miedzy mikro-diodkami składającymi się na diodę POWER LED, to bardzo ważny element diody. To tędy przepływa prąd zasilający cały układ, a każde zerwanie / spalenie połączenia między poszczególnymi diodkami spowoduje, częściowa bądź całkowitą awarie diody LED.
 

- Materiały fluorescencyjne

Chipy LED z wierzchu zalane są silikonem zawierającym materiały fluorescencyjne. Jakość tych materiałów w głównej mierze wpływa na to jaka ilość i barwę światła uzyskamy. Najlepsze diody produkowane są z materiałów produkowane w Japonii. (np nasze diody 50W)

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.