...jest pusty
Strona głównaJak dobrać zasilacz LED?

Jak dobrać zasilacz LED?

Jak dobrać zasilacz LED?


Zasilacze LED - urządzenia te pełnia kluczową rolę w poprawnym i bezawaryjnym funkcjonowaniu wszelkiej elektroniki, taśm czy modułów LED.
Ich jakość to nic innego jak stabilność prądu oraz napięcia jaką dostarczają odbiornikom poprzez swoją szybkość reakcji i sprawność. Na cechy te wpływ ma sam projekt oraz w decydującym stopniu jakość i koszt zastosowanych elementów zasilacza.
Poza stabilnym działaniem układów elektrycznych dobry zasilacz zapewnia nam długą żywotność, zarówno swoją jak i odbiorników, niski pobór prądu poprzez wysoką sprawność oraz bezpieczeństwo.

Warunki pracy zasilacza

W zależności od zastosowania potrzeb oraz warunków pracy zasilaczom mozemy stawić różne wymogi. Do zastosowań wewnetrzynch w ktorych niekiedy potrzebna jest regulacja napięcia najlepszym wyborem będą zasilacze siatkowe tzw monntazowe. W przypadku kiedy oczekujemy bezkompromisowej niezawaodności najlepiej sprawdza sie zasilacze marki MEAN WELL siatkowe serii LRS i RSP

Jeżeli zasilacz ma pracowac w trudnych warunkach bądz na zewnatrz budynku jedynym rozsadnym wyborem jest niezawodny MEAN WELL seri LPV HLG i ELG. Zasilacze to oprocz swojej niesamowitej niezawodnosci dlugiego okresu gwarancji (odpowiednio 3, 7 i 5 lat). Zasilacze MEAN WELL powyzej 100W rowniez posiadaja regulacje napiecia a takze wbudowana regulacje mocy PWM. To czyni te zasilacze nie tylko samymi zasilaczami lecz takze sterownikami mocy.

Jeżeli zas potrzebojesz zasilacza o malej mocy np do zasilania frezowanej ramki LEd na biurko optymalnym wyborem beda zasilacze typu desktop.

Dobor mocy 


Kazde urzadzenie elektryczne przy danym napięciu zasilajacym pobiera okreslona moc wyrazona w Watach (W).  W przypadku oswietlenia typu LED moc generujaca sie przy starcie zazwyczaj przekracza moc nominalna oswietlenia LED. Z tego powodu zasilacze sa przygotowane na chwilowe znacznie wieksze przeciazenie. Po uruchomieniu w pracy ciaglej zasilacz rowniez absolutnie nie moze chodzic na 100%. Oczywiscie zasilacze marki MEAN WELL spokojnie sobie radza nawet z takim obciazeniem lecz zabezpieczenia w nich wbudowane (przed zbyt duzym pradem, temperaturowe)  moga w niektorych warunkach rozlaczac obciazenie np zbyt duzy upal
Wobec czegop najlepszym wyborem mocy zasilacza bedzie pomnozenie realnego obciazenia przez 120% -125% w celu zapewnienia mu zapasu mocy.

Reasumując:Dobry zasilacz charakteryzuje się wysoką sprawnością, licznymi zabezpieczeniami, wysokiej jakości komponentami odzwieciedlonymi w cenie oraz przynajmniej 3 letną gwarancją. To właśnie bezpieczeństwo i bezawaryjność w głównej mierze decydują o wyborzez zasilacza. Liczne zabezpieczenia zwarciowe, przeciwprzeciazeniowe, przebiciowe decydują o tym czy zasilacz pozwoli nam na spokojny sen czy tez na liczenie dni do awarii spodziewanej przed snem.

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.